Kā kļūt par AAB biedru?

Jaunumu par Advokatūras likuma grozījumiem un advokātu atbildības apdrošināšanu

Godātie kolēģi!

2020. gads ir bijis lielu pārmaiņu gads, ne tikai saistībā ar negaidīto situāciju, ko radīja pandēmija. Uz priekšu ir pavirzījušies grozījumi Latvijas Republikas Advokatūras likumā, iezīmējot vairākus svarīgus jaunumus.
 
Virzot ideju par advokātu biroju kā komercsabiedrību jau pirms tā tika atzīta par pareizu kolēģijas institūcijās, piedaloties dažādās stadijās likumprojekta izstrādē, tostarp Tieslietu ministrijas darba grupā un Saeimā, saskāros ar daudziem neskaidriem jautājumiem un sarežģījumiem.
 
Jāatzīst, ka pretdarbība jaunam un advokātiem izdevīgam finanšu un biroja statusa regulējumam līdz pavisam nesenam laikam bija milzīga. Protams, ir būtiski atzīmēt tieši Tieslietu ministrijas un Saeimas Tiesu politikas apakškomisijas konstruktīvu un progresīvu lomu advokātu biroja reformas virzīšanā. Nevar noliegt vairāku kolēģu ieguldījumu grozījumu virzīšanā. Taču īpaši Advokātu atbalsta biedrības un savā vārdā gribu izteikt pateicību par profesionālajām konsultācijām un ieguldīto darbu kolēģei un Advokātu atbalsta biedrības valdes loceklei Gaļinai Radilovecai un kolēģei Artai Snipei.

Viens no jaunumiem, kas tiks ievests Advokatūras likumā, ir attiecībā uz advokātu civiltiesiskās atbildības apdrošināšanu, proti, advokātiem pārskatāmā nākotnē visiem būs nepieciešams apdrošināt civiltiesisko atbildību. Šobrīd vēl tiek lemts, kādā veidā advokāti tiks apdrošināti, vai tā būs obligāta grupas apdrošināšana, kādas būs prēmijas un kā tās aprēķināmas.
 
Apdrošināšanas kontekstā ir labas ziņas no juridisko pakalpojumu platformas SmartLaws (www.smartlaws.eu). Uzņēmums ir vienojies ar AAS Balta par to, ka juridiskie pakalpojumi, kuri tiek sniegti izmantojot šo platformu tiks automātiski apdrošināti. Tas nozīmē, piemēram, ja advokāts sazinās ar klientu izmantojot nevis Zoom, bet platformā iestrādāto videokonferenču rīku un saņem attiecīgi samaksu no klienta caur platformu, tad sniegtais pakalpojums ir apdrošināts. Tā kā vēl likums nav pieņemts, nevaru pateikt vai ar to būs pietiekami, lai izpildītu jaunās prasības, taču nav šaubu, ka tas vien, ka apdrošināšanas jautājums advokātu daļai jau šobrīd ir atrisināts, ir pozitīvs faktors klientu piesaistei un apliecinājums tam, ka jaunam regulējumam esam gatavi.

Pievienoju informāciju par SmartLaws platformu par kuru rakstīju arī iepriekš. Vairāk informācijas pieejams www.smartlaws.eu, Facebook (@smartlawseu), LinkedIn (https://www.linkedin.com/company/smartlaws/?viewAsMember=true) un SmartLaws YouTube kanālā (https://www.youtube.com/channel/UC8I088Wi3yZ9UsRgyqlXagg?view_as=subscriber).

Lai izveidotu profilu platformā, ir nepieciešams aizpildīt šo Google formu: https://lnkd.in/g8PDaWJ [Biedrības logo] [Smartlaws logo] [AAS Balta logo]
 
Ar cieņu:
Dmitrijs Skačkovs
Advokātu atbalsta biedrības valdes priekšsēdētājs

Autors: Advokātu atbalsta biedrība

Publicēts: 01.02.2021


« Atgriezties