Kā kļūt par AAB biedru?

Biedrība nāk klajā ar priekšlikumiem grozīt atskaitījumu sistēmu

Godātie kolēģi!

Esam pārrunājuši Advokātu atbalsta biedrībā, kā arī ar kolēģiem, kas darbojas citās advokātu organizācijās vai nevienā biedrībā vai sekcijā nesastāv, vairākus jautājumus, kas saistīti ar atskaitījumu sistēmu Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā.

Esošajai sistēmai, kas pamatojas uz atskaitījumu apmēra samazinājumu kolēģiem ar ilgāku darba stāžu vai prakses vietu ārpus Rīgas, nenoliedzami, ir pozitīvas īpašības, un mēs esam gandarīti par to, ka kolēģa Aināra Platača un Advokātu atbalsta biedrības vēl 2009.gadā izteiktie priekšlikumi iedibināt šādu atskaitījumu sistēmu, guva atbalstu no kolēģu puses un dod viņiem zināmu labumu.

Vienlaikus, jebkurai sistēmai ar laiku kļūst nepieciešami pilnveidojumi, pat ja tā kopumā nodrošina Kolēģijas budžeta izpildi.

Cita starpā secināms, ka esošā atskaitījumu sistēma nesasniedz vienu no mērķiem, nopietinu uzmanību kuram uzstājīgi pievērš daudzi kolēģi jau vismaz piecu gadu garumā: ''gadījuma cilvēku'' un ''laimes meklētāju'' atturēšana no iestāšanās advokatūrā, jaunuzņemtu kolēģu atbildības paaugstināšana par savu darbību advokatūrā pirmajos gados, daudzu saasinātu, starp advokātiem nepieņemamu konkurences izpausmju izskaušana.

Pagaidām no Kolēģijas institūciju puses nesekoja pienācīga reakcija uz šīm kolēģu prasībām. Esam pārliecināti, ka šādā situācijā nepieciešama vismaz viena atskaitījumu sistēmas reforma.

Proti, nepieciešams noteikt, ka pirmajā gadā pēc uzņemšanas Latvijas Zvērinātu advokātu kolēģijā zvērināts advokāts, kurš nav pirms tam bijis zvērināta advokāta palīgs visu likumā noteikto termiņu, maksā vienreizēju atskaitījumu vismaz EUR 1000 vai pat EUR 2000 apmērā.

Kolēģis Dmitrijs Skačkovs izteica šādu priekšlikumu Advokatūras Normatīvo aktu grozījumu komisijas sēdē, un komisija atbalstīja šāda priekšlikuma sagatavošanu tālākai virzīšanai un apspriešanai kolēģu vidū.

Tomēr jau šobrīd, pirms attiecīgi materiāli ir sagatavoti līdz galam, mēs būtu Jums pateicīgi par viedokļiem un ierosinājumiem šajā jautājumā. Lūdzam tās sūtīt Biedrībai elektroniski vai uz tās juridisko adresi.

Paldies jau iepriekš par Jūsu atsauksmēm!

Ar cieņu,
Advokātu atbalsta biedrības valde

Autors: Advokātu atbalsta biedrība

Publicēts: 25.09.2013

Avots: Advokātu atbalsta biedrība


« Atgriezties